Newsletter


 STRONA GŁÓWNA > JAK WYBRAĆ OFERTĘ

W Polsce niewiele biur podróży ma dobrą ofertę. Za zwyczaj są to standardowe wczasy komercyjne. Dwa lub trzy tygodnie na plaży. Wycieczki na miejscu.  Zachęcam państwa do indywidualnego układania programu wycieczki lub korzystania jedynie z renomowanych biur podróży. Przy zakupie pakietu należy dowiedzieć się o faktyczny standard hoteli. Wielokrotnie zdarza się że wczasy wykupione w hotelu pięciogwiazdkowym są dalekie od oczekiwań klientów a hotel nie odpowiada standardowi. Ważnym aspektem pobytu jest również okolica w której będziecie Państwo przebywać. Aby miło spędzić czas na Sri Lance w hotelu na plaży należy wybierać miejsca unikalne i raczej powstrzymywać się przed ofertą masowej turystyki. Małe pensjonaty niekiedy bywają zaskakująco urocze w porównaniu z wielkimi hotelami, aczkolwiek  nie jest to regułą. Każdy na swój sposób chce przeżyć wakacje a doznanie tego na Sri Lance jest bardzo osobistym przeżyciem i wiele osób powraca tu w przyszłości. Ci, którzy cenią sobie piękne plaże i czystą wodę powinni szukać hoteli od Hikkaduwa na południe i Wschód. Hotele usytuowane w Kalutara, Beruwela, Bentota to w większości ośrodki turystyczne obsługujące zmasowaną turystykę. Najpiękniejsze plaże znajdują się w Okolicach Trinco Malee, jednak wyprawa do Trinco jest bardzo długa i może być niwykonalna lub związana z wieloma utrudnieniami w zalażności od panujących warunków bezpieczeństwa. Polecam hotele znajdujące się w najbardziej na południe wysuniętej części Sri Lanki po Tissamaharame lub jeszcze dalej
.
Plażowanie.
 

Plaże:


Unawatuna


Plaża położona zaledwie kilka kilometrów od Galle na południowy wschód. Unawatuna to także wioska na dwóch cyplach i dosyć dużej połaci ziemi tworzącej zatokę. Unawatuna daje możliwość pływania w spokojnej wodzie ze względu na ukształtowanie zatoki i rafę koralową. Znajduje sie tu mnóstwo pensjonatów i małych hoteli, bardzo uroczych miejsc. Nie koniecznie pobyt w Unawatuna musi się wiązać z pobytem w hotelu na plaży, wiele innych miejsc ma też swój czar. W piątki dyskoteka - Happy Banana, crowd mieszany - lokalny i zagraniczny.


Mirissa

Mała plaża w niedalekiej odległości od Matara. Można również spróbować popływać na desce. Dużo komarów.


Weligama


Duża plaża oceaniczna z małą ilością hoteli. Bardzo romantyczna dla tych poszukujących spokoju i wyciszenia, choć nie pozbawiona uroków "Life on the beach". Znajduje się tam również polski hotel.


Okolice Talpe

Plaże i pensjonaty, kilka dużych hoteli, miła atmosfera, w stosunkowo niewielkiej odległości od większych miast. W głębi lądu bardzo ciekawe osady tubylców. Można nabyć wielkie ilości bransoletek na rękę mozolnie wyrabianych przez lokalną ludność. Niekiedy dzieła sztuki ludowej poskręcane z kawałków rzemyka, koralików, wstażeczek itp z muszelkami i ziarenkami szkła.


Hikkaduwa

Dosyć oryginalna plaża i miasto na Sri Lance. Mnóstwo beach boys, życie nocne, niemieccy seks turyści i Algemeine Zeitung w hotelach. Są też pankowie, hipisi, małżeństwa z dzieciakiem na motorze i generalnie różna zbieranina z całego świata. Hikkaduwa to duże centrum turystyczne i można tu z pewnością zajrzeć na dzień lub dwa. Jest to ciekawe miejsce aczkolwiek należy zachować ostrożność w kontaktach z tubylcami :-)

Wiele innych miejsc czeka również na poznanie. Sri Lanka to łańcuch zaskakujących nigdy nie kończących się wydarzeń. Miejsca są istotne, ale de facto wszędzie można dużo doświadczyć i wiele poznać. Unikając miejsc gdzie przyjeżdża dużo turystów można doświadczyć wielu pozytywnych wrażeń i mieć niezapomniane wakacje. Sri Lanka to jednak nie tylko plaże.