Newsletter


 STRONA GŁÓWNA > CO WARTO OBEJRZEĆ > Wycieczki > Prowincja Zachodnia w pigułce 1 dzień

Prowincja zachodnia w pigułce - wycieczka 3/4 dnia.


Mieszkasz w hotelu na zachodnim wybrzeżu? Masz pół dnia wolnego? Pojedź ze mną na wycieczkę po nie znanych atrakcjach Prowincji Zachodniej.


Pierwszym punktem programu jest wizyta w Zamku w Richmont w Kalutara. Miejsce to znane jest ze względu na swoją starą architekturę. Ta angielska rezydencja należąca do filantropa Padikara Mudali Nanayakkara Rajawasala Appuhamilage Don Arthur de Silva Wijesinghe Siriwardena jest dziś otwarta dla zwiedzających. Zamek w Richmont to dwu piętrowy budynek z 99 drzwiami I 34 oknami ozdobionymi witrażami doskonale ukazującymi winorośle. Ogrody, które niegdyś szczyciły się bujnymi kwiatami, ustąpiły obecnie drzewom, takim jak kokos, mangostan, veralu, guawa, mango, rambutan i inne cytrusowe. Mudalijar był miłośnikiem natury i ozdobił ogród marmurowymi posągami, z których część stoi do dziś.


Kolejną atrakcją programu jest wizyta w jaskini Pahiyangala (Fa-Hien), w której znaleziono szczątki naszych przodków z okresu późnego plejstocenu. Znajduje się tam również pokaźnych rozmiarów statua Buddy jak również klasztor buddyjski.


Mathugama Budda
Po zakończeniu zwiedzania jaskini udamy się aby zobaczyć urokliwy wodospad Makeli Ella. Niektórzy nazywają go welonem panny młodej. Niegdyś było to popularne miejsce kąpieli, teraz jednak znajduje się platforma widokowa.

Po zakończeniu udamy się do Mathugama, gdzie znajduje się najwyższa w Azji statua Buddy. Powrót do hotelu na plaży. Koniec serwisu.