Newsletter


 STRONA GŁÓWNA > CO WARTO OBEJRZEĆ > Wycieczki > Yala, Nuwara Elliya, Kandy 3 dni, 2 noce

Yala, Nuwara Elliya, Kandy, 3 dni / 2 noce.


Dzień 1.

Wyjazd z hotelu wczesnym rankiem, ok. 6.00 rano. Należy zamówić sobie pakiety śniadaniowe wieczorem w recepcji i zabrać ze sobą na wycieczkę (bezpłatne). Jedziemy na południe do parku w Yala. Po przyjeździe do Yala (czas transferu ok. 4-5 godziny - podczas transferu można zobaczyć XVII wieczny fort w Galle - bastiony obronne, holenderski kościół z 1755 roku, holenderskie więzienie za spacernikiem, miasteczko na terenie fortu, wylęgarnie żółwi, pozostałości po tsunami, pomnik Buddy Tsunami, wspaniałe plaże na południu wyspy) lunch w restauracji.

Rybak na żerdzi.

Po obiedzie odbiór samochodami z napędem na 4 kola, safari po parku narodowym Yala (Ruhunu National Park). W Yala można zobaczyć słonie, dziki, sarny, jelenie, małpy (makaki i greylangery), zające, pawie, bociany, czaple, żołny, zimorodki, papugi, dzioborożce, pytony, kobry ale główną atrakcją są lamparty, które za zwyczaj można spotkać przed zachodem słońca. Po parku poruszamy się otwartym samochodem z napędem na 4 koła (zwykle jest to prosty jeep) z kierowcą. Safari trwa ok. 3 godziny i kończy się ok. 6 wieczorem po zachodzie słońca. Po safari transfer jeepem do hotelu, kolacja i nocleg.

 

Safari w Yala (Ruhunu National Park)
 

Dzień 2.

Nazajutrz jedziemy do Nuwara Elliya, górzystego i uważanego za najpiękniejszy rejon Sri Lanki. Po drodze wizyta na plantacjach herbaty, fabryka herbaty (zwiedzanie i degustacja nieblendowanej herbaty BOP), wodospady, świątynie hinduistyczne, wiktoriańska architektura, wizyta w miasteczku Nuwara Elliya, słynny Baal Bazar gdzie można kupić w zaskakująco niskich cenach markowe bluzy, koszulki, płaszcze (lub ich podróbki), Grand Hotel, pole golfowe, Hill Club, tor wyścigów konnych, Gregory""s Lake. Będziemy na wysokości ok. 1800 m.n.p.m. Niekiedy bywa chłodno, należy zabrać ze sobą na wszelki wypadek cieplejsze rzeczy.

Budynek w kolonialnym stylu

Z Nuwara Elliya udajemy się do dawnej stolicy Sri Lanki (lunch po drodze), Kandy, gdzie czeka nas zwiedzanie Świątyni Zęba Buddy (należy przygotować okrycia ramion i kolan) oraz godzinne pokazy ludowych tańców, akrobatyki, żonglerki, tańców z duchami, chodzenia po rozrzażonych węglach. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

Ludowy zespół

Dzień 3.

Nazajutrz wyjazd z hotelu po śniadaniu, zwiedzanie Kandy (panoramiczne), wizyta w szlifierni kamieni szlachetnych i półszlachetnych - na Sri Lance występuje wiele różnych rodzajów kamieni jubilerskich, w tym szafiry i aleksandryty. Wizyta w Królewskich Ogrodach Botanicznych w Peradenia.

Aleja królewskich palm kubańskich - prezent dla Peradenia od Batisty.

Po drodze do hotelu na plaży wizyta w Ogrodach Ajurwedycznych (z pokazowym masażem Ajurwedycznym) oraz w Sierocińcu słoni w Pinnawela, gdzie w zależności od pory zobaczymy karmienie małych słoni butelką z mlekiem lub kąpiel słoni nad rzeką.

Słonie z Pinnawala nad potokiem Ma Oya.

W okolicach Pinnawela jest możliwość przejażdżki na słoniach (różne programy, z kąpielą ze słoniem, prysznicem ze słoniowej trąby, myciem słonia). Lunch. Wieczorem powrót do hotelu na plaży.

Słonie z sierocińca w Pinnawala idą nad rzekę.

Koniec serwisu.